Tartozékok

Hull-cellát akkor alkalmazunk a galvántechnikában, ha gyakorlati kísérletet végzünk illetve, ha galvanikus elektrolitot vizsgálunk DIN 50957 szerint. A különleges geometriai formának köszönhetően viszonylag egyszerűen megvalósítható, hogy a leválasztott réteg tulajdonságait az áramsűrűségtől függően megvizsgálhassuk.

Elektrolitok vizsgálatára szolgáló

Hull-cellák

Egy hull-cella felépítése trapézformájú, ezáltal az anód és katód közötti távolság változik. Ennek a különlegességnek köszönhetően az anód és katód közötti áramsűrűség is változik, így a mindkét elektróda közötti legkisebb távolság esetén a legmagasabb áramsűrűség, a legnagyobb távolságnál a legkisebb áramsűrűség jön létre (lásd ábra).

Ez az áramsűrűségi elosztás nem lineáris, csökkenő távolság felé gyorsabban növekszik.

A hull-cellákat a gyakorlatban különböző változatokban gyártanak, leggyakrabban 250 ml-es, ritkábban használunk 1000 ml-est.

Léteznek egyszerű cellák tartozékok nélkül, de vannak olyan cellák is, amelyek légbefúvásosak, mechanikus kádmozgatásúak és/vagy integrált vízfürdősek, hogy a teszt folyamán a kád munkahőmérsékletét egyenletesen tartsák.

Tartozékkínálatunkban szerepelnek olyan gyakorlatban kipróbált saját gyártású modellek különböző kivitelben, melyek lehetővé teszik a felhasználó számára, hogy helyben viszonylag egyszerűen megoldhassa bármely típusú galvanikus elektrolit vizsgálatát.

Természetesen a Hull-cellákhoz is szállítunk megfelelő miniatűr anódokat, amelyek a galvanizálásban általánosan használt fémekből készülnek, valamint horganyzott acélból és polírozott sárgarézből készült Hull-cella tesztpaneleket védőfóliával és megfelelő laboratóriumi egyenirányítókkal.